Ballina Sport Futboll Milani e nis me fitore

Milani e nis me fitore

Milani e ka nisur me fitore edicionin e ri në Serie A, duke mposhtur Torinon.

Rossonerët kanë mposhtur 3:2 Torinon në ndeshjen e xhiros së parë.

Hero i Milanit në këtë ndeshje, ishte sulmuesi kolumbian Carlos Bacca, që realizoi tre gola.

Golat për Torinon i shënoi Belotti dhe Baselli.

Kujtojmë se Baselli i Torinos pati mundësi të artë nga penalltia, por dështoi përballë portierit të Milanit në minutën e 94′.

Exit mobile version