Ballina Sport Futboll Milani mposhtet nga Napoli

Milani mposhtet nga Napoli

Napoli ka fituar derbin e javës së dytë në Serie A, duke mundur si vendas Milanin, me rezultat 4:2.

Ndeshja e zhvilluar në San Paolo, dhuroi emocione të mëdha, ku u shënuan pesë gola.Sulmuesi i ardhur këtë afat, Milik, kontribuoi me dy gola në këtë fitore, ndërsa me nga një gol Callejon dhe Romangnoli, që shënoi autogol.Në anën tjetër për Milanin golat i shënuan Niang dhe Suso.

Exit mobile version