Ballina Sport Futboll Milani vetëm barazim me Porton, shpresat për të kaluar tutje janë të...

Milani vetëm barazim me Porton, shpresat për të kaluar tutje janë të vogla

Milani ka barazuar me Porton me rezultat 1-1 në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Portugezët e nisën më mirë takimin, duke rrezikuar që në minutën e parë me Evanilson, por që topi i goditur nga ai shkoi ngjitur me shtyllën.

Në minutën e 6-të, Porto gjeti golin, ku Marko Grujic pasoi te Luiz Diaz, i cili ishte i saktë për 0-1.

Porto pas golit kishte dhe dy raste të tjera shumë të mira me Grujic, por që nuk gjeti rrjetën.

Milani rastin e vetëm të mirë në pjesën e parë e kishte në minutën e 34-të, por goditja e Olivier Giroud nuk qëlloi cakun.

Milani i vetëdijshëm që duhej të fitonte, në pjesën e dytë ishte më i rrezikshëm.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 61-të, kur Mbemba shënoi në portën e tij për 1-1.

Milani ka mundur ta fitojë takimin, kur Ibrahimovic shënoi në minutën e 83-të, por goli u cilësua si pozitë jashtë loje.

Kuqezinjtë me vetëm një pikë pas katër ndeshjes, ka pak gjasa që të kalojë tutje, ndërsa Porto tani ka 5 pikë dhe është e dyta