Ballina Sport Futboll Milanit i largohet drejtori ekzekutiv

Milanit i largohet drejtori ekzekutiv

Skuadra e Milanit ka njoftuar se, Drejtori Ekzekutiv, Paolo Maldini është larguar nga skuadra.

“AC Milan njofton se Paolo Maldini përfundon mandatin e tij në klub, me efekt nga 5 qershori 2023.

E falënderojmë për kontributin e tij ndër vite, me Milanin që u rikthye në Champions League dhe fitoi Scudetton në sezonin 2021/22.

Përgjegjësitë e tij do t’i caktohen një grupi pune të integruar, i cili do të punojë ngushtë me trajnerin e ekipit të parë, duke i raportuar drejtpërdrejt Kryeshefit Ekzekutiv.” Thuhet në njoftim.

Exit mobile version