Ballina Sport Futboll Real Madridi ndalet nga Osasuna

Real Madridi ndalet nga Osasuna

Real Madridi është ndalur nga Osasuna në kuadër të javës së shtatë në La Liga, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Los Blancos e filluan furishëm takimin, por që pa arritur që të tundin rrjetën kundërshtare deri nga fundi i 45 minutave të parë.

Ishte minuta e 42-të e takimit, kur David Alaba asistoi te Vinicius Junior, që shënoi për 1-0.

Dy skuadrat shkuan në pushimin mes pjesëve, derisa në 45 minutat e dytë Osasuna u tregua më solide.

Ishte minuta e 50-të e ndeshjes, kur Unai Garcia asistoi te Kike Garcia, që i barazoi shifrat në 1-1.

Kampioni në fuqi mund ta kishte fituar ndeshjes, po mos të dështonte Karim Benzema nga pika e bardhë në minutën e 79-të.

Sulmuesi francez ia doli në minutën e 81-të ta tunde rrjetën kundërshtare, por goli i8 tij u anulua për pozitë jashtë loje.

Osasuna u mbajt deri në fund, për të fituar një pikë në “Santiago Bernabeu”.

Ky është barazimi i parë i Real Madridi në ligë pas gjashtë ndeshjeve me fitore, ndërsa tani ka rënë në vendin e dytë me 19 pikë, aq sa ka edhe lideri aktual Barcelona, gjersa në xhiron e tetë takohen me Getafen.