Ballina Sport Futboll Roma eliminohet nga Kupa e Italisë

Roma eliminohet nga Kupa e Italisë

Skuadra e Cremoneses ka shkaktuar një prej befasive më të mëdha në Kupën e Italisë në këtë edicion.

Cremonese të mërkurën në mbrëmje ka eliminuar nga Kupa skuadrën e Romës qe drejtohet nga Jose Mourinho.

Në gjysmëfinale, Cremonese do të luajë kundër Fiorentinës që gjatë ditës mposhti Torinon.

Cremonese fitoi 2:1 në “Stadio Olimpico”.

Cyriel Dessers në minutën e 28-të ishte i saktë nga pika e bardhë, ndërsa goli për 2:0, ishte autogol i Zeki Celikut.

Andrea Belotti ktheu në lojë Romën me golin e shënuar në minutën e katërt të kohës shtesë, por Roma nuk shënoi më dhe u eliminua nga gara.

Exit mobile version