Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Shpërthim në Afganistan, dhjetëra të vdekur dhe të plagosur

Shpërthim në Afganistan, dhjetëra të vdekur dhe të plagosur

Të paktën 20 persona kanë mbetur të vdekur dhe rreth 30 të tjerë janë plagosur, si pasojë e një shpërthimi me eksploziv në një objekt kulti shiit në rajonin Heart në Afganistan.

Lajmi bëhet i ditur nga një zëdhënës i policisë lokale, i cili tha se sulmi u krye nga dy sulmues, ku njëri hodhi veten në erë, dhe një tjetër që hidhte granat në drejtim të të pranishmëve.

Policia nuk ka dhënë detaje të mëtejshme, por sulmet e tilla janë bërë mjaft të shpeshta në vendin e shkatërruar nga lufta. /MESAZHI/

 

Exit mobile version