Ballina Sport Futboll Shqipëria sonte luan kundër Italisë

Shqipëria sonte luan kundër Italisë

Sonte Kombëtarja e Shqipërisë nis avenurën në Kampionatin Evropian ”Euro 2024”, i cili po mbahet në Gjermani.

Kuqezinjtë e Sylvinhos do të përballen me Italinë.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin ”signal Iduna Park”, më fillim nga ora 21:00.

Kombëtarja ka një përkrahje të madhe nga tifozat Kuq e Zi, pasi sipas raportimeve pritet të jenë mbi 50 mijë shqiptar në triubuna për ta përkrahur Shqipërinë

Kjo është hera e dytë që Shqipëria merr pjesë në një Kampionat Evropian, pas atij të vitit 2016 në Francë.

Kujtojmë që Shqipëria është në Grupin B, së bashku me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën.

Exit mobile version