Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Siria dhe Iraku raportojnë më shumë lëkundje termeti

Siria dhe Iraku raportojnë më shumë lëkundje termeti

Banorët në provincat irakiane të Dohukut dhe Mosulit dhe në kryeqytetin kurd, Erbil, kanë raportuar se kanë ndjerë dridhje, raportojnë mediat shtetërore, pas një tërmeti në Siri.

Media shtetërore siriane raportoi gjithashtu se një tërmet tjetër është ndjerë në kryeqytetin, Damask, por nuk dhanë detaje të mëtejshme. /mesazhi

Exit mobile version