Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Të paktën 6,445 të shpëtuar nga ndërtesat e shembura pas tërmeteve në...

Të paktën 6,445 të shpëtuar nga ndërtesat e shembura pas tërmeteve në Turqi

Orhan Tatar

Kreu i Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë (AFAD) thotë se 6,445 njerëz janë shpëtuar nga ndërtesat e shembura pas tërmeteve të së hënës.

Orhan Tatar tha se të paktën 5,606 ndërtesa janë shkatërruar pasi tërmetet goditën Turqinë juglindore.

Exit mobile version