Ballina Video Klipe Trudeau u drejtohet muslimanëve për Ramazan si asnjë politikan tjetër! (Video)

Trudeau u drejtohet muslimanëve për Ramazan si asnjë politikan tjetër! (Video)

Kryeministri Kanadez Justin Trudeau njihet si politikani me i afert dhe i dashur per momentin.

Ai ka vendosur qe myslimanet qe jetojne ne Kanada ti nderoj me nje dedikim, ku ua uron Ramazanin dhe u uron miresi ne familje.

Trudeau, si asnje politikan tjeter, e fillon fjalimin e tij me Selam Alejkum, dhe e vazhdon duke lartesuar kontributin e myslimaneve kanadez. Kanadaja eshte nder vendet ku te drejtat e myslimaneve respektohen ne plotesi, dhe ku komunitetet jetojne ne qetesi dhe harmoni.

MESAZHI.COM

Exit mobile version