Ballina Sport Futboll UEFA publikon formacionin ideal të javës nga Liga e Kampionëve

UEFA publikon formacionin ideal të javës nga Liga e Kampionëve

UEFA ka publikuar formacionin e xhiros së parë nga Liga e Kampionëve.

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë pas ndeshjeve në xhirot e para në Ligën e Kampionëve.

Në skuadrën e zgjedhur dominon Juventus me katër futbollistë.

Portieri, Wojciech Szczesny i cili priti një penallti ndaj Valencias së bashku me Leonardo Bonuccin, Joao Cancelo dhe Miralem Pjanic përbëjnë katërshen e “Bianconerëve”, përcjell “lajmi.net”.

Sulmi udhëhiqet nga ylli i Barcelonës, Lionel Messi pas het-trikut ndaj PSV Eindhoven.

Exit mobile version