Ballina Jeta Vendet mahnitëse sikur në përralla…

Vendet mahnitëse sikur në përralla…

Një numër i madh i vendeve të mahnitshme nuk janë edhe aq të popullarizuara për arsye se është e vështirë për t’i gjetur ato.

Por a nuk janë këta ishuj komod, ujërat e kaltra, fusha lule, dhe ujëvarat mahnitëse me vlerë për të vizituar?

Ato janë të bukura dhe të gjitha duken sikur të jeni në përralla./Mesazhi/

Për më shumë shikoni listën e disa vendeve të cilat ja vleni t’i vizitoni:

Qyteti oazë në mes të shkretëtirës, Huacachina, Peru

7318210-depositphotos_57613603_l-2015-1477330828-1000-938d685182-1477557127

Liqeni Hillier, Australia

 Fërkimi i Silfra, Islandë

Isola Bella ishulli italian

Fshati Popeye, Malta

Dongchuan Red Soil, Kinë

Ishulli Flores, Portugali

Turkmenistan, krateri gjigant duke u djegur

Parku Kombëtar Lencois Maranhenses, Brazil

Setenil de las Bodegas, Spanjë

Exit mobile version