Ballina Artikuj Vrasja e gjyqtarit te FIFA-s dhe 19 anetareve te familjes se tij...

Vrasja e gjyqtarit te FIFA-s dhe 19 anetareve te familjes se tij ne Gaza, krim kunder njerezimit!

Gjyqtari ndërkombëtar i futbollit palestinez, Mohamed Khattab, u vra së bashku me familjen e tij pasi ushtarët izraelitë të okupimit bombarduan shtëpinë e tyre mbrëmë në Deir al-Balah në Rripin qendror të Gazës.

Vrasja e gjyqtarit te FIFA-s dhe 19 anetareve te familjes se tij ne Gaza eshte krim kunder njerezimit!
Kushdo qe kryen krime te tilla, edhe vellai im ne qofte, une do ta denoj me zemerim te thelle! Krime si keto nuk mund te tolerohen as me interesa strategjike te perbashketa, as me simpatine qe kemi ne per hebrenjte!
Jemi mirenjohes pa fund per ate qe hebrenjte, sidomos ata te Amerikes, kane bere per Kosoven veçmas, por kjo nuk do te thote se duhet te jemi indiferente deri ne limitet anti-humane per ate qe ndodh me njerezit e pafajshem ne Gaza!

Prof. Enver Bytyçi

Exit mobile version