Ballina Sport Katar2022 Anglia dhe ShBA ndajnë pikët

Anglia dhe ShBA ndajnë pikët

Ka përfunduar ndeshja në mes Anglisë dhe ShBA-ve.

Anglia dhe ShBA kanë ndarë pikët, pas barazimit 1:1, në kuadër të ndeshjes së grupeve për Botëror, shkruan lajmi.net.

Të dy këto kombëtaret kërkonin të zhbllokonin sfidën, por që nuk arritën.

Raste më të mira shënimi kishin amerikanët, duke goditur edhe shtyllën më anë të Christian Pulisic.

Por, edhe anglezët ishin kërkues të golit, por që as ata nuk ishin të saktë.

Mason Mount në fund të pjesës së parë bëri një goditje të mirë, por në vend ishte Matt Turner.

Pjesa e parë u mbyll 0:0.

Pjesa e dytë më e mirë ishte për ShBA, pasi gjatë gjithë fillimit të 45 minutave të dytë po kërkonin golin.

Krijuan disa raste të mira shënimi, por jo edhe gola.

Pas këtij barazimi, Anglia pozicionohet në vendin e parë në grupin B, me katër pikë.

Ndërsa, ShBA ka dy pikë në vendin e tretë dhe do kërkojë kualifikimin në fazën eliminatore në ndeshjen e fundit ndaj Iranit.

Exit mobile version