Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Forcat iz’raelite sulmojnë zonën me tenda në Ra’fah, dhjetëra të vr’arë

Forcat iz’raelite sulmojnë zonën me tenda në Ra’fah, dhjetëra të vr’arë

Të paktën 25 persona u vranë dhe mbi 50 u plagosën në një sulm nga ushtria izraelite në zonën ku ndodheshin tendat e palestinezëve të zhvendosur në rajonin Al-Mewasi të Rafah, qytetin jugor të Rripit të Gazës.

Forcat izraelite kryen sulme të rënda artilerie me tanke në atë rajon në perëndim të Rafahut.

Dëshmitarët okularë raportojnë se tanket e ushtrisë izraelite bombarduan zonat ku ndodheshin tendat palestineze dhe se shpërthyen disa zjarre.

Exit mobile version