Ballina Sport Futboll Kosovë – Kroaci, ky pritet të jetë çmimi i biletave

Kosovë – Kroaci, ky pritet të jetë çmimi i biletave

Kosova do të zhvillojë takimin e parë si vendas në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusi 2016”. Për koinçidencë, kundërshtari i parë të cilit i bënë konak, është gjiganti botëror, Kroacia.

Takimi do të luhet në Shkodër më 6 tetor, derisa shumë shpejtë pritet të dalin në shitje edhe biletat.

Gazeta Olle mëson se çmimi më i lirë i tyre pritet të jetë 10 euro për tribunat pas portave. 20 euro do të jenë çmimet për tribunën lindore dhe 55 për pjesën VIP.

Zyrtarisht ende nuk është bërë i ditur nga FFK çmimi i biletave, por të dielën, sekretari i FFK-s, Eroll Salihu tha në RTK se çmimi do të jetë përafërsisht i ngjashëm me ndeshjet e Kombëtares shqiptare.

Ky çmim duket real, duke marrë parasysh ndeshjen e parë të Kosovës si vendas, si dhe kundërshtarin që ndodhet në top 15 Kombëtaret më të forta në botë, dhe bartësi i grupit.

Exit mobile version