Ballina Arritje Ky është superushqimi Acai, aleat në luftimin e peshës dhe kolesterolit

Ky është superushqimi Acai, aleat në luftimin e peshës dhe kolesterolit

Në pamje të parë ngjajnë më boronicat, por açai është një superfrut që vjen nga Amerika Latine, dhe në fakt Brazili është toka ku rriten palmat e saj.

Konsiderohet si një nga superushqime me një sasi të lartë antioksidantësh natyrale. Një aleat i mirë për të kontrolluar peshën, dhe për të luftuar kolesterolin. Por a i dini të gjitha për açai? Ndiqni fotogalerinë me shpjegimet përkatëse!

Lamtumirë plakje- Një minierë e pabesueshme antioksidantësh, açai lufton radikalet e lira dhe përmirëson qarkullimin e gjakut.
Fantastik për lëkurën- në Brazil e përdorin si maskë natyrale për lëkurën, pasi prej tyre prodhohet një vaj me veti mjaft hidratuese.
Forcon flokun- Të pasura me zink,luftojnë në maksimum rënien e flokut dhe e forcon e i jep shkëlqim
Të duhura për linjat- Lufton efektet negative të ushqimeve me yndyrë dhe përmirëson tretjen
Exit mobile version