Aksident i rëndë, humbin jetën 6 persona nga rrëzimi i autobusit në Turqi

Gjashtë të vdekur dhe 36 të lënduar është bilanci i një aksidenti tragjik që ndodh në rajonin Amasya në Turqi.

Sipas mediave lokale, autobusi plot me pasagjerë ka rrëshqitur nga rruga pasi e ka humbur kontrollin.

Në vendin e ngjarjes ndodheshin një numër i madh i auto-ambulancave dhe ekipeve të shpëtimit, të cilët i trajtuan të lënduarit. /MESAZHI/