Girl in a jacket

Fenerbahçe e ka seriozisht për Muriqin, java e ardhshme vendimtare për kosovarin

0
Vedat Muriqi është afër një rikthimi tek Fenerbahçe. Sipas “Fotomaç”, Vedat Muriqi është shumë afër rikthimit tek Fenerbahce, transmeton lajmi.net. Artikulli sugjeron që ardhja e Maurizio...

Notari i SHBA-së, Dressel fiton medalje ari dhe thyen rekord olimpik në “Tokio 2020”

0
Notari amerikan Caeleb Dressel vendosi sot një rekord olimpik duke u dekoruar me medalje të artë në "Tokio 2020", transmeton Anadolu Agency (AA). Dressel, 24...

Loriana Kuka e pafat, mposhtet dhe nuk arrin të vazhdojë rrugën për medalje në...

0
Loriana Kuka nuk ka arritur të vazhdojë rrugën drejt medaljes së tretë olimpike për Kosovën në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Xhudistja jonë u mund nga...

Histori të reja suksesi në Lojërat Olimpike të Tokios, në mesin e tyre edhe...

0
Në 4 ditët e para të Lojërave Olimpike Verore 2020 që mbahet në kryeqytetin e Japonisë, Tokio, janë shkruar histori të reja suksesi, në...

Rritet në 155 numri i rasteve me COVID-19 në Olimpiadën e Tokios

0
Numri i rasteve me koronavirus (COVID-19) në mesin e personave të akredituar në Lojërat Olimpike të Tokios është rritur në 155, thanë organizatorët, transmeton...

Luftë e ashpër nga Donjeta Sadiku, por nuk ia doli

0
Boksierja jonë Donjeta Sadiku garoi sot në Lojērat Olimpike Tokio 2020. Sadiku pësoi humbje nga Caroline Depuis e Britanisë së Madhe, kategoria 57 – 60...

Faqja zyrtare e Lojërave Olimpike reagon pas medaljes së dytë të artë të Kosovës:...

0
Pas sigurimit të medaljes së dytë të artë të Kosovës në Lojërat Olimpike të Tokios nga Nora Gjakova, ka reaguar edhe faqja zyrtare e...

Nuk ndalet Kosova: Nora Gjakova na sjell një tjetër medalje të artë nga Lojërat...

0
Nora Gjakova ka fituar medaljen artë në kategorinë deri në 57 kilogramë, duke shkruar kështu historinë për Kosovën, pasi është e dyta brenda garimit...

Akili i pafat, mposhtet në repesazh nga xhudisti i Azerbajxhanit

0
Akil Gjakova nuk ka arritur të fitojë në repesazh ndaj xhudistit nga Azerbajxhani, Rustam Orujov në Lojërat Olimpike që po mbahen në Tokio. Xhudisti...

NË FINALE: Nora Gjakova siguron medalje olimpike, një hap larg të artës

0
Nora Gjakova ka siguruar medalje olimpike, pas fitores ndaj Tsukasa Yoshidan në Lojërat Olimpike që po mbahen Tokio. Fillimisht, xhudistja jonë ka arritur të fitojë...