Shpëtohen rreth 150 emigrantë në Greqinë jugore

0
Roja bregdetare greke sot nisi një operacion kërkimi dhe shpëtimi pasi një varkë me rreth 150 persona që besohet se ishin emigrantë hasën në...

Orban: Ballkani mund të bëhet motori ekonomik i BE-së

0
Për kryeministrin hungarez Viktor Orban, rajoni i Ballkanit mund të përfaqësojë një mundësi të madhe për rifillimin e Bashkimit Evropian, nga ku mund të...

Forcat izraelite plagosin 12 palestinezë në protestat në Bregun Perëndimor

0
Dymbëdhjetë palestinezë u plagosën kur forcat izraelite ndërhynë në protestat kundër vendbanimeve ilegale hebreje në Bregun Perëndimor të pushtuar, ndërsa shumë njerëz u prekën...

Fondacioni Ndërkombëtar për Jerusalemin bën thirrje për mbrojtjen e Xhamisë Al-Aksa

0
Fondacioni Ndërkombëtar për Jerusalemin u bëri thirrje popujve myslimanë që të mbrojnë Kompleksin e Mesxhidi al-Aksa kundër sulmeve të paprecedentë të Izraelit dhe kolonëve...

Kina ndalon të gjitha transaksionet me kriptovaluta

0
Banka Qendrore e Kinës ka njoftuar se të gjitha transaksionet e kriptovalutave janë të paligjshme. Vendimi i autoriteteve ndalon në mënyrë efektive monedhat digjitale,...

Sondazhi: Kancelarja Angela Merkel në largim e vlerësuar nga të gjithë

0
Në shumicën e vendeve të anketuara njerëzit besojnë, se Angela Merkel merr vendimet e duhura në skenën botërore. Sidoqoftë, grekët janë ende skeptikë ndaj...

Covid-19 do të bëhet si ftohja e zakonshme

0
Covid-19 do të bëhet si koronaviruset e tjerë që qarkullojnë gjerësisht dhe shkaktojnë ftohje të zakonshme, ka thënë shkencëtarja me famë botërore, Dame Sarah...

Erdoğan: Qasja në ushqim të mjaftueshëm nuk është privilegj, por e drejtë për të...

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se qasja në ushqim të mjaftueshëm “nuk është privilegj, por një e drejtë për të gjithë”, dhe...

Kandidatët për kancelar të Gjermanisë pajtohen për Evropë të fuqishme

0
Dy kandidatët që synojnë të zëvendësojnë Angela Merkelin për kancelar të Gjermanisë, kanë bërë thirrje për Bashkim Evropian më të fuqishëm, në debatin e...

Turqia i kërkon Greqisë të anulojë qarkoren që kufizon nxënësit muslimanë

0
Turqia i kërkoi Greqisë herët të premten të anulojë qarkoren që kufizon studentët dhe mësuesit muslimanë nga kryerja e detyrave të tyre fetare, transmeton...