“Putini tani ka kapacitetin për të sulmuar Ukrainën, por ende nuk e ka marrë...

0
Presidenti rus Vladimir Putin tani ka zhvilluar "qartësisht" kapacitetin për të sulmuar Ukrainën, vlerësojnë zyrtarë të lartë të ushtrisë amerikane, duke thënë se ai...

SHBA-ja nuk do t’i normalizojë kurrë marrëdhëniet me regjimin e Assadit në Siri

0
Siç bën të ditur “Middle East Eye” (MEE), portal informativ me seli në Londër, Brett McGurk bëri vlerësime për çështjen e Sirisë gjatë një...

Islandë – Qevera lehtësohen ndjeshëm masat kufizuese kundër Covid-19

0
Qeveria e Islandës njoftoi sot se masat kufizuese kundër Covid-19 do të lehtësohen sërish ndjeshëm, vetëm dy javë pas prezantimit të një sërë masash...

“Mos krijoni panik”, presidenti ukrainas i thotë Perëndimit

0
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka bërë thirrje Perëndimit që të mos krijojë panik mes ngritjes së trupave ruse në kufijtë e vendit...

Kryeministri izraelit, Bennett: Jam kundër krijimit të shtetit palestinez

0
Kryeministri i Izraelit, Naftali Bennett tha se është kundër krijimit të një shteti palestinez, transmeton Anadolu Agency (AA). "Unë jam nga ana e krahut të...

Varianti i ri “NeoCoV” mund të jetë më i transmetueshëm dhe më vdekjeprurës, thonë...

0
Një variant i ri i COVID-19 i njohur si NeoCoV është zbuluar dhe mund të jetë më i transmetueshëm dhe vdekjeprurës se variantet e...

Forcat izraelite plagosën 13 palestinezë gjatë demonstratave në Bregun Perëndimor

0
Dhjetëra palestinezë u plagosën dhe shumë njerëz u prekën nga gazi me ndërhyrjen e forcave izraelite në demonstratat kundër vendbanimeve të paligjshme hebreje në...

Tensionet gjeopolitike rrisin çmimin e naftës

0
Çmimet e naftës janë rritur mes shqetësimeve për një rënie të mëtejshme të furnizimit me naftë për shkak të tensioneve gjeopolitike të shkaktuara nga...

Presidenti Erdogan përuroi xhaminë “Gulhane” në kryeqytetin Ankara

0
Presidenti Recep Tayyip Erdogan mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të xhamisë Gulhane, që është ndërtuar në kampusin e Universitetit të Shkencave Mjekësore në...

‘S’duam luftë’, Rusia mohon pretendimet e Ukrainës

0
Sergei Lavrov deklaroi të premten se Moska nuk do luftë, edhe pse presidenti i SHBA paralajmëroi për një sulm të mundshëm në Ukrainë muajin...