Microsoft ka ndërtuar një maus nga plastika e rikuperuar prej oqeaneve

0
Mausi ka tre butonë që përshtaten dhe vjen me Bluetooth 4.0 me një distancë prej 10 metrash. Së bashku me sistemet e reja Surface, Microsoft...

Lituania kundër celularëve kinezë, zv. ministri: Transferojnë të dhënat e përdoruesve jashtë vendit

0
Lituania u kërkon qytetarëve që të mos blejnë celularë të prodhuar në Kinë. Ministria e Mbrojtjes publikoi një rekomandim për të shmangur blerjen e...

Lituania ju bën thirrje qytetarëve të mos blejnë smartfonë Kinezë

0
Hulumtimi zbuloi gjithashtu se pajisjet Xiaomi transferonin të dhëna të enkriptuara në një server në Singapor. Konsumatorët duhet të hedhin telefonët e tyre Kinezë dhe...

Apple do të paralajmërojë përdoruesit për shëndetin mendor duke përdorur sensorët e iPhone

0
Hulumtuesit shpresojnë se të dhëna si mobiliteti, gjumi dhe mënyra sesi njerëzit shkruajnë të arrijnë të identifikojnë gjendje të tilla. Raportohet se Apple është duke...

Ja sesi të shkarkoni iOS 15 tani

0
Çfarë duhet të bëni që ta shkarkoni iOS 15 menjëherë? OS 15 ka mbërritur më në fund. Edhe pse nuk është ndonjë përditësim revolucionar, sjell...

iOS 15 bëhet i disponueshëm për shkarkim

0
Nëse keni një iPhone 6S ose më vonë, iPhone SE dhe gjeneratën e 7-të të iPod Touch, ju mund të instaloni iOS 15. Apple lançoi...

Analistët parashikojnë ndryshime drastike në dizajnin e iPhone 14

0
Një iPhone me ekran me palosje gjithashtu është projektuar në 2023 ose 2024. iPhone 13 ende nuk është nëpër dyqane, dhe spekulimet për smartfonët e...

Laptopët e rinj HP Spectre vinë me ekran 16-inç 4K OLED

0
Krahas ekranit, HP ka integruar goxha fuqi me procesorët e gjeneratës së 11-të Intel Core i7 dhe grafikat e reja Intel EVO. HP edhe njëherë...

SpaceX transmeton live udhëtimin e parë civil në hapësirë

0
Kompania transmetoi live zbritjen e kapsulës Crew Dragon në Tokë, konkretisht në brigjet e Floridas. Fluturimit të parë privat civil në hapësirë të SpaceX i...

Internet satelitor i Starlink del nga faza eksperimentale në Tetor

0
Kompania kishte vënë objektiv mbulimin në mbarë botë në Shtator të këtij viti. Faza eksperimentale ka qenë e kufizuar vetëm në Amerikën e Veriut...