Parashikimi i radhës nga Bill Gates: Brenda dy apo tri viteve, takimet e punës...

0
Miliarderi amerikan Bill Gates ka bërë një parashikim sa i përket metaverse-it në “rishikimin e tij vjetor”, duke bërë një përmbledhje të gjitha parashikimeve...

Përdorimi i TIK-ut në procesin e mësimdhënie – nxënies

0
Rëndësia dhe ndikimi pozitiv i përdorimit të teknologjisë në klasë është bërë burim interesi për arsimin vitet e fundit. Aplikimet e teknologjisë, të çfarëdo lloji...

Doni të dini kush futet në profilin tuaj në Facebook?

0
Jeni kuriozë të dini se kush nga miqtë tuaj në “Facebook”, e klikon më shumë profilin tuaj? Po, mund ta zbuloni lehtësisht, sepse ekziston...

Kaos në Turqi, Apple ndaloi shitjet

0
Turqit që u përpoqën të blinin iPhone dhe pajisje të tjera elektronike në internet morën mesazhe për një gabim sot në internet. Nuk ishte në...

Zbulohet mënyra: Kështu rregullohet xhami i thyer i ekranit për 20 minuta

0
Shkencëtarët nga Koreja e Jugut besojnë se ata kanë dalë me një mënyrë të mirë për të riparuar xhamat e thyer të telefonit. Ata...

Kina i vendos gjobë 2.7 mld dollarë gjigantit ‘Alibaba’

0
Autoritetet kineze kanë gjobitur grupin Alibaba me 2.75 miliardë dollarë, për shkelje të rregullave kundër monopolit dhe për abuzim me pozicionin dominant, duke shënuar...

NASA publikon fotografitë e para nga Marsi të mjetit robotik “Perseverance”

0
Agjencia amerikane e hapësirës NASA ka publikuar fotot e para të marra nga mjeti kozmik i zbulimit "Perseverance", i cili u ul në Mars...

Këto llamba shkaktojnë migrenë dhe kancer?

0
Në mënyrë që të kursejnë para dhe energji shumë njerëz kanë zëvendësuar llambat e zakonshme me llambat të cilat janë ekologjike. Por e vërteta është...

Kaq paguhet një punëtor i Facebookut

0
Ndërsa pasuria personale e Mark Zuckerbergut është 33.3 miliardë dollarë, paga mesatare e punëtorëve të tij nuk është për t’u nënvlerësuar. Sipas të dhënave të...

Google përcjell çdo lëvizje tuaj? Kontrolloni nëse e keni të kyçur këtë opsion

0
Mbledhja e të dhënave rreth lëvizjes tuaj përmes pajisjeve mobile mund të jenë praktike dhe shumë të dobishme. Por, çka nëse nuk e dëshironi...