40 mijë përdorues të drogave në Kosovë, shqetësuese mosha e re e përdoruesve të kokainës

Rreth 40 mijë është numri i përdoruesve të drogave në Kosovë, ka thënë Safet Blakaj, drejtor i qendrës “Labyrinth”. Në emisionin “60 minuta” në...

Rajon dhe Botë

SPORT

Artikuj

40 mijë përdorues të drogave në Kosovë, shqetësuese mosha e re...

0
Rreth 40 mijë është numri i përdoruesve të drogave në Kosovë, ka thënë Safet Blakaj, drejtor i qendrës “Labyrinth”. Në emisionin “60 minuta” në...

68 mijë viza gjermane u lëshuan për dy vjet

0
Aplikimi për vizë në Ambasadën e Gjermanisë në Prishtinë u hap sot. Sistemi për aplikim do të jetë i hapur më shumë se dy...

Interesi i lartë i familjes dhe i jetimit duhet të jenë...

0
Ligji i birësimeve dhe interesi i jetimit ishin në qendër të vëmendjes së një takimi të organizuar nga Lidhja e Hoxhallarëve, ku u diskutua...

Jetë / Shëndetësi

Pse duhet ta përfshini supën në dietën tuaj

0
Supat ushqyese dhe të shëndetshme janë një nga pjatat e preferuara gjatë stinës së dimrit....

Zbulohet formula për një zemër të shëndetshme gjithë jetën

0
Shëndeti i mirë i zemrës është një objektiv parësor që duhet ta ketë çdo njeri. Ai...

40 mijë përdorues të drogave në Kosovë, shqetësuese mosha e re e përdoruesve të kokainës

0
Rreth 40 mijë është numri i përdoruesve të drogave në Kosovë, ka thënë Safet Blakaj,...

Kjo bimë e zakonshme mund të parandalojë rënien e flokëve dhe të ndihmojë në rritjen e fijeve

0
Ne humbasim vazhdimisht flokët tanë (rreth 100 fije në ditë), por gjithsesi mund të jetë...

Kush ka probleme me kolitin, duhet të hajë sa më shumë këto ushqime

0
Dieta e varfër ushqimore, abuzimi me ushqimet e yndyrshme dhe të thata dhe jeta sedentare...

Teknologji

Fshijini këto gjëra nga Facebooku juaj, mund të jeni në telashe

0
Megjithëse Facebook u krijua kryesisht për të lidhur përdoruesit, ky rrjet ka pësuar shumë transformime që nga themelimi i tij më 4 shkurt 2004. Në...

Kuriozitete

Blen vizatimin me çmim modest, i del vepër origjinale

0
Një burrë në Massachusetts u shokua kur zbuloi se një skicë që kishte blerë në vitin 2016 gjatë shitjes së mobiljeve të një shtëpie...

AUTO

A duhet të blejë Tesla një prodhues automjetesh dhe nëse po,...

0
Nëse nuk keni qenë në rrjedha për një kohë, duhet ta dini se vlera e Tesla-s së fundmi u rrit në mbi 1 trilion...

Opinione

Receta e ditës