Apcoa synon që deri në vitin 2035 të ndërtojë 100 mijë stacione të mbushjes...

0
Kompania e parkingjeve Apcoa ka njoftuar se planifikon që deri në vitin 2035 ta bëjë ndërtimin e 100 mijë stacioneve të mbushjes të veturave...

Prezantohet Maserati GranTurismo 2023, do të ketë motor elektrik dhe motor me benzinë

0
Maserati GranTurismo 2023 – i parashikuar që të arrijë në tregun australian në fund të vitit të ardhshëm – duket më shumë si përmirësim...

Volvo EX90 SUV elektrik i ri do të jetë vetura më e sigurt ndonjëherë...

0
SUV i ri i madh elektrik i Volvo do të quhet EX90, dhe do të vije i pajisur me teknologji të avancuar të sigurisë...

Në Holandë hapen rrugët plastike nga shishet e ricikluara

0
Rrugët në stil të Lego-ve me panele të parafabrikuara plastike janë hapur në Holandë duke ofruar premtime të mëdha. Rrugët plastike që premtojnë më shumë...

Frenimi automatik i urgjencës i testuar nga AAA me rezultate befasuese

0
AAA morri përsipër testimin e sistemit AEB për shkak se besohet se testimet nga IIHS, ekuivalentja e NCAP evropiane – nuk ishin adekuate dhe...

Mos vënia e rripit të sigurimit ende mbetet një vrasës i madh në rrugët...

0
Një e treta e fataliteteve në rrugët e Britanisë – dhe më shumë se 15 për qind e fataliteteve rrugore në Australi – lidhen...

Pamjet tronditëse të kamerës shfaqin momentin kur shoferi përplaset qëllimisht me furgonin

0
Një përplasje tronditëse e kapur nga kamerat e veturës është bërë virale në internet. Në video mund të shihet një furgon i bardhë teksa kalon...

Veturat pritet të kenë edhe një dritë përpara automjetit

0
Drita e frenave të përparmë do të jetë e destinuar për këmbësorët në vendkalime, si dhe për çiklistët dhe drejtuesit e tjerë. Një nga rregullat...

Debutimi i Porcshe në bursë thyen rekordin 25 vjeçar

0
Porsche zyrtarisht u listua zyrtarisht në bursën e Frankfurtit të enjten, duke shënuar ofertën më të madhe në IPO të Gjermanisë që nga viti...

Uragani Ian në Florida “mori me vete” edhe një McLaren P1 në vlerë 1...

0
Një burrë nga Florida zbuloi se supermakina e tij McLaren P1 e blerë një javë më parë prej 1 milion dollarësh u përfshi gjatë...

Liverpool fiton pa telashe ndaj Rangers

0
Liverpool është kthyer te fitorja në Champions League. Skuadra e Liverpool ka marrë tri pikë të reja në grupin e saj, duke mposhtur skuadrën e...