Shifra të larta të të infektuarve me COVID-19, 728 raste të reja brenda 24...

0
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 5.297 testime, 728 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

IKShPK-ja alarmon për Omicronin: Tejet ngjitës, mbani maska në çdo mjedis

0
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë thirrje që të respektohen masat anti-COVID, pasi varianti Omicron është më dominuesi aktualisht dhe më ngjitësi. IKSHPK-ja...

ShSKUK: Të shtrirë 43 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë

0
43 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë janë të spitalizuar në klinikat Covid-19 dhe spitalet e përgjithshme. Poashtu, në trajtim janë edhe 29...

Rritja e rasteve me COVID-19, mbi 30 mijë qytetarë kanë marrë dozën përforcuese të...

0
Situata epidemiologjike në Kosovë vazhdon të jetë kritike, pasi që javëve të fundit ka pasur rritje të madhe të rasteve të reja të infektimit...

4 arsye pse duhet të përdorim krem mbrojtës ndaj diellit edhe në dimër

0
Shumica e njerëzve nuk përdorin krem mbrojtës ndaj diellit gjatë dimrit, sepse mendojnë se kanë më pak të ngjarë të preken nga rrezet e...

​Laboratorët po zhvillojnë sprej hunde kundër COVID

0
Të paktën nëntë laboratorë dhe kompani në të gjithë botën po zhvillojnë aktualisht vaksina kundër COVID-it, të cilat jepen në formën e sprejit për...

Sërish shifra të larta me COVID-19 në Kosovë

0
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 6.553 testime, 771 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Superushqimi: Më i shëndetshëm se të gjitha drithërat e tjera, mbron zemrën dhe ul...

0
I ardhur nga Siberia e largët, nga klima e ashpër malore, lulëzoi në kushte të vështira, duke ndihmuar mbijetesën e njeriut - hikërrori u...

5 arsye pse dieta nuk funksionon për të gjithë njësoj

0
Në shumicën e rasteve, dietat nuk janë efektive për t’i ndihmuar njerëzit të humbin peshë dhe ta mbajnë atë. Në një hulumtim studiuesit argumentuan...

​Përforconi imunitetin tuaj këtë dimër: Këto 3 vitamina mbrojnë kundër infeksionit

0
Gjatë muajve të ftohtë të dimrit, imuniteti ynë shpesh dobësohet, kështu që ne jemi më të ndjeshëm ndaj infeksioneve. Kjo është arsyeja pse është e...