Studentët mitrovicas shënojnë ardhjen e Ramazanit me aksion simbolik (Foto)

0
Sot, një grup i studentëve nga qyteti i Mitrovicës, zhvilluan një aktivitet vullnetar për nder të muajit të shenjtë të Ramazanit. Ku si shenjë...

Puna që kushton me jetë

0
Valon Berisha, para tre vjetësh, ka humbur jetën në vendin e tij të punës në sektorin e ndërtimtarisë në Fushë Kosovë. Valoni, që në...

A lejohet vaksina gjatë agjerimit?

0
Pyetja: Marrja e vaksinës anti Covid-19, derisa jemi agjerueshem ne Ramazan, a e prish agjërimin? Me çka obligihet agjëruesi nëse e prish agjërimin për...

Komunat kundërshtojnë masat: Mungojnë inspektorët për mbikëqyrjen tyre

0
Kryetar i Asociacioni të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, tha se ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka vendosur në mënyrë të njëanshme për masat...

Shkenca i jep fund polemikes…A janë gratë më pak të korruptuara në politikë sesa...

0
Shumë njerëz besojnë se gratë janë më pak të korruptuara dhe kanë kritere më të larta morale për shkak të standardeve me rrënjë të...

Këto janë procedurat e zgjedhjes së presidentit

0
Kuvendi i Kosovës dhe partitë politike duhet të fillojnë procedurat për zgjedhjen e presidentit të ri një muaj para përfundimit të mandatit të...

Imazhet ofenduese në gjashtë librat e anulluar të Dr. Seus përmbajnë paragjykime raciste

0
  Mbi 650 milionë libra të Dr. Seuss janë shitur në mbarë botën, që kur autori Theodor Seuss Geisel publikoi vëllimin e parë në vitet...

Unë, një ditë isha në xhennet

0
Unë besoj se xhenneti i Ademit a.s. përveç që ishte një vend, ishte edhe një kohë. Ishte një kohë e afërsisë me Zotin e Plotfuqishëm,...

Familja e tij iku në Jordani në vitin 1904, por ata se harruar gjuhën...

0
Ndonëse është lindur në Jordani, Jahja Alarnuti, me prejardhje shqiptar, di të flasë rrjedhshëm gjuhën shqipe. Në një rrëfim të publikuar nga Kamil Bitis,...

​Konsumatorët të pa mbrojtur, ngritet 100 përqind numri i ankesave, trajtohen vetëm gjysma e...

0
Sfidues mbetet mbrojtja e të drejtave të konsumatorëve në vend, të cilët përballen me pa siguri në ushqim, mashtrim me zbritjet dhe fryrja e...