Komunat kundërshtojnë masat: Mungojnë inspektorët për mbikëqyrjen tyre

0
Kryetar i Asociacioni të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, tha se ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka vendosur në mënyrë të njëanshme për masat...

Shkenca i jep fund polemikes…A janë gratë më pak të korruptuara në politikë sesa...

0
Shumë njerëz besojnë se gratë janë më pak të korruptuara dhe kanë kritere më të larta morale për shkak të standardeve me rrënjë të...

Këto janë procedurat e zgjedhjes së presidentit

0
Kuvendi i Kosovës dhe partitë politike duhet të fillojnë procedurat për zgjedhjen e presidentit të ri një muaj para përfundimit të mandatit të...

Imazhet ofenduese në gjashtë librat e anulluar të Dr. Seus përmbajnë paragjykime raciste

0
  Mbi 650 milionë libra të Dr. Seuss janë shitur në mbarë botën, që kur autori Theodor Seuss Geisel publikoi vëllimin e parë në vitet...

Unë, një ditë isha në xhennet

0
Unë besoj se xhenneti i Ademit a.s. përveç që ishte një vend, ishte edhe një kohë. Ishte një kohë e afërsisë me Zotin e Plotfuqishëm,...

Familja e tij iku në Jordani në vitin 1904, por ata se harruar gjuhën...

0
Ndonëse është lindur në Jordani, Jahja Alarnuti, me prejardhje shqiptar, di të flasë rrjedhshëm gjuhën shqipe. Në një rrëfim të publikuar nga Kamil Bitis,...

​Konsumatorët të pa mbrojtur, ngritet 100 përqind numri i ankesave, trajtohen vetëm gjysma e...

0
Sfidues mbetet mbrojtja e të drejtave të konsumatorëve në vend, të cilët përballen me pa siguri në ushqim, mashtrim me zbritjet dhe fryrja e...

Interesimi i mediave turke për protestat e vitit 1981

0
Sot bëhen 40 vjet nga organizimi i demonstratës studentore, e cila është protesta e parë që u shtyp me dhunë nga policia dhe ushtria...

10 deputetët me rritjen dhe rënien më të madhe të votave

0
Glauk Konjufca është deputeti të cilit i janë rritur më së shumti votat në krahasim me zgjedhjet e vitit 2019, ndërkaq Ramush Haradinaj ka...

Mali i Zi tjetërson pronën e Kosovës në Budvë, AKP kërkon rikthimin e saj

0
Që nga përfundimi i luftës në vitin 1999, Kosova ende nuk e ka pronësinë mbi pasurinë e saj në shtetet që përbënin ish-Jugosllavinë. Kosova...