Kek me portokall dhe bajame të pjekura

0
E diela ka nevojë për ëmbëlsi, kështu që provoni kekun e mëposhtëm. E gjithë familja do t'ju jetë mirënjohëse në fund. Përbërësit: 250 g miell,...

Sallatë e ftohtë verore me patate dhe majdanoz

0
Temperaturat e larta e largojnë paksa dëshirën e konsumimit të gatimeve të rënda dhe shumë të ngrohta. Të gjithë kthejnë sytë nga sallatrat dhe kombinimet...

Provojini që tani, ja si mund të përgatisni “Snickers” në shtëpi

0
Të na falin të gjithë ata/ato që jane me dietë, por receta e sotme është një bombë e vërtetë. Jemi të bindur që do...

Krem i Lehtë me Biskota – Receta e Ëmbël dhe e Shpejtë

0
Kjo mund të jetë ëmbëlsira më e lehtë për t’u përgatitur, e cila mund t’iu shpëtojë kur duhet të gjeni një zgjidhje të shpejtë. Në...

Receta e shijshme e kremit ​​me fasule

0
Kremi i fasuleve është një konsistencë e shijshme, e shkëlqyer për t’u shijuar me bukë të thekur. Ju mund ta shërbeni edhe si meze të...

Kukurec në furrë

0
Me siguri disa prej jush sapo kanë parë foton e mësipërme apo kanë lexuar titullin, kanë shtrembëruar turinjtë, kurse disa të tjerë kanë menduar:...

Përtoni të skuqni speca, atëherë provoni fërgesën me domate dhe vezë

0
Edhe pse dita e sotme na bëri të ndihemi tamam në vjeshtë, është ende herët për t’iu futur gatesave të kësaj stine. Sot kemi...

Akullore me pjepër në shtëpi: Përgatitje e shpejtë për një ëmbëlsirë të shijshme verore

0
Pjepri është një burim i vitaminës C – 200 g përmban pothuajse të gjithë nevojën ditore për këtë vitaminë, e cila ndihmon në forcimin...

Pastiço e shpejtë në tigan

0
Nuk po i hyjmë fare diskutimit nëse pastiçoja është pjatë shqiptare, greke, italiane apo turke, dimë vetëm t’ju themi që është një nga ato...

Sekreti i Përgatitjes së Qofteve pa Miell

0
Qoftet me mish të grirë mund të jenë receta më e lehtë për t’u përgatitur dhe me shijen më të mirë. Të buta dhe krokante,...