Sallatë e ftohtë me makarona

0
Përbërësit: makarona (unë kam zgjedhur fusili), domate të vogla, mozzarella të vogla, patëllxhanë të pjekur, kungull të pjekur, ruccola, peshk ton, misra, ullinj të...

Kjo recetë e tavës së kosit do t’ju bëjë të lëpini gishtat

0
Sa herë që siguroj vezë fshati fshati, kam një listë gatimesh që do i gatuaj patjetër. Një nga këto është dhe tava e kosit. PËRBËRËSIT...

Makarona me sallam dhe burrata ose mozzarella të freskët

0
Makaronat e sotme janë shumë të thjeshta, por me shumë shije. Unë kam përdorur sallamin chorizo spanjoll që mund ta gjeni edhe në Shqipëri,...

Kek me shërbet shoqëruar me akullore dhe fëstëkë

0
Përbërësit: 5 vezë fshati, 100 g gjalpë, 150 g sheqer, 200 ml kos, 300 g miell, 1 lugë kafe me sodë buke dhe lëkura e...

Petka me krem bizeleje dhe djathë

0
PËRBËRËSIT: 500 g petka, 300 g bizele, fara pishe, 200 g djathë Scarmorza i tymosur, 50 g djathë Parmigiano, 50 g gjalpë 200 ml qumësht, kripë,...

Jufka me pulë të freskët fshati

0
1 pule mesatare fshati 400 gr jufka 70 gr gjalp Kripe sipas deshires Pergatitja: Ne fillim lani, pastroni pulen dhe pasi e keni prere, vendoseni...

Çaji me bishta qershish, ilaçi i gjyshes që duhet ta provoni menjëherë nëse vuani...

0
I kishim pritur prej kohësh dhe tani që i gjejmë në çdo stendë të mundshme në treg, tashmë edhe me çmim të arsyeshëm, nuk...

Qofte me lëng

0
Përbërësit: 500 g mish i grirë 2 qepë mestare ose 1 e madhe 1 lugë gjelle rigon 1 lugë gjelle majdanoz 2-3 lugë gjelle bukë e thërrmuar 1 vezë 1 lugë...

Merluc me patate dhe karota në furrë

0
Fillimisht qërojmë dhe presim patatet në formë rrethore (jo më shumë se 6-7 mm të trashë. Patatet dhe karrotat e grira i hedhim në...

Cheesecake me reçel qershie dhe luleshtrydhe

0
Receta është shumë e thjeshtë. Nuk do as pjekje, as xhelatinë, vetëm përziej dhe shijo. Për tavë me diametër 18 cm duhen: 180 g biskota,...