Girl in a jacket

Kek me Karrota dhe lëng portokallit

0
Një ëmbëlsirë e mrekullueshme, e shijshme dhe e lehtë. Mund të përgatitet dhe konsumohet në çdo kohë e të mahnit me shijen fantastike që ka. Përbërësit ...

Ëmbëlsirë me gjalpë kikiriku dhe Çokollatë

0
Përbërësit 4 lugë gjelle gjalpë kikiriku 1 filxhan kafeje margarinë 1 gotë sheqer pluhur 1 gotë thërrime buke 1 e gjysmë gotë çokollatë https://www.youtube.com/watch?v=K7JVOVoQ8Vk Përgatitja 1 Në një tas të madh kombinoni...

Bukë me speca dhe kos

0
Përbërësit: 2 speca, 1 kuq dhe 1 jeshil 150 gr kos Vezë 200 gr miell 00 80 ml vaj luledielli 100 gr djathë kaçkavall 1 thelpi hudhër 1 bustina maja Kripë Përgatitja: Pasi pastrojmë mirë...

Smoothie jeshile përplot vitamina!

0
Ndryshe nga lëngjet, smoothie jeshil janë ushqime të plota, të pasura me fibra.Janë më të shijshme seç duken, pasi në shije dominojnë frutat, ndërsa...

Receta e Veçantë e Trigonave Me Bajame dhe Shurup Portokalli

0
Trigonat janë ndër ëmbëlsirat më të preferuara të familjeve shqiptare. Përbërësit: 450 gramë bajame 1 filxhan çaji me sheqer ( 250 gr) 1 lugë gjelle me vanilje pluhur...

Speca të kuq të mbushur me djathë dhe erëza

0
Mbushni edhe ju specat në mënyrën më pak të zakonshme dhe kënaquni me shijen e lehtë të gjellës së preferuar… Përbërësit: – speca gogozhare (të trashë), –...

Disa fakte që si keni ditur për kafen turke

0
Në shtëpitë  tona kemi kafe të cilën me shumë dashuri dhe përkushtim prindërit tanë e pinë në mëngjes ose në mbrëmje. Kemi dëgjuar aq shumë...

Ja produkti i vetëm që nuk duhet të përdorni në kuzhinën tuaj…

0
Shkakton kancer dhe shkatërron mushkëritë. Sot, klori zbardhues është padyshim një nga pastruesit gjerësisht më të përdorur. Disa njerëz e përdorin atë për të dezinfektuar kuzhinën,...

Sarma me Gjethe Rrushi

0
Tradita e kuzhinës shqiptare është e pasur me receta të mrekullueshme e përshtatur me produktet e freskëta të çdo stine. Përbërësit (Përbërësit më poshtë janë për...

Makarona me Kungulleshka në Furrë

0
Kur vendosen tavat e shijshme në mes të tryezës, vakti padyshim që merr një tjetër rëndësi dhe bëhet më i plotë. Pjekja e ushqimeve në...