Girl in a jacket

Syfyri dhe iftari kur jeni për ngutë! (FOTO dhe RECEPTA)

0
Si pjesë e muajit të shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në mbarë botën do të përmbahen nga ushqimi dhe uji, midis agimit dhe muzgut. Myslimanët...

Dyner pule ne kushte shtepie (Video)

0
Përbërësit 6-7 fileto pule gjysme gote te çajit vaj vegjetal kripë dhe piper i zi 2 luge te gjelles jogurt biber i kuq 1 luge te gjelles salcëİ përizejmë të...

Ëmbëlsirë me qumësht pluhur

0
Përbërësit 300 gr sheqer 100 ml ujë 125 gr margarin 200 gr qumësht 100 gr çokollatë për zierje 100 gr çokollatë e bardhë Përgatitja: Ziejme ujin me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri.Shtojme...

Pleskavica tradicionale – ja si ti gatuani në shtëpi

0
Një vizitë në Prizren nuk mund të imagjinohet pa shijen e mrekullueshme të kebapit dhe pleskavicës. Një lloj qofteje e madhe hamburgeri e pjekur në...

Hallvë me miell misri dhe arra, shija e pagabueshme

0
Fantastike në shije, krejt e lehtë në përgatitje, hallva vijon të mbetet një nga ëmbëlsira klasike, tradicionale shqiptare. E përgatitur në mënyra të ndryshme, me...

Supë me karrota dhe xhinxher, receta e pagabueshme e vjeshtës

0
Supë me karrota dhe xhinxher, receta e pagabueshme e vjeshtës. Përbërësit: 2 qepë të vogla 2 cm xhinxher 500 gr karrota 2 lugë gjelle vaj ulliri 700 ml lëng perimesh...

Ëmbëlsirë me hurma dhe arra, pa gjalpë dhe yndyra të shtuara

0
Hurmat janë frutat më të shëndetshme në planet, ndërsa recetat me këtë frutë bëhen akoma më të veçanta Lexoni...

Ëmbëlsirë me Kos dhe Biskota – Receta me Shije të Lehtë

0
Nëse doni t’i surprizoni familjarët dhe miqtë me një ëmbëlsirë të veçantë dhe delikate, ëmbëlsira me kos dhe biskota është ajo që po kërkonit. AgroWeb.org...

Pse duhet të hani pasul

0
Pasuli ndoshta është ushqimi me i përdorshëm i shqiptarëve. Por duke ditur vetitë shëndetësore që ne marrim prej tij, ju do të kuptoni se...

Tatli me susam

0
Përbërësit: -1 gote te ujit kos -1 gote te ujit vaj -1 margarin e shkrine -1 kokos -1 susam -1 gote miell te kollomojt -1...