Gjëra që duhet dhe nuk duhet të bëni gjatë pastrimit të fytyrës

  Pastrimi i fytyrës kërkon kohë dhe vëmendje – dhe nëse ju nuk e bëni atë si duhet ju rrezikoni të keni edhe më shumë...

7 gabimet trashanike që bëjmë me flokët gjatë larjes

Të gjithë femrat do të donin të kishin flokët si vajzat e reklamave të shampos , e mendojë se me produktin që reklamohet do...

Një hixhab special për kirurget me shami

0
Një spital në Britaninë e Madhe është i përi në botë që ka prezantuar shamitë sterile njëpërdorimëshe në sallat ku kryhen intervenime kirurgjike. Doktoresha e re, Farah...

Lajm i mirë për dashamirëset e notit: Nike prezanton veshjen speciale për gratë...

0
Duke filluar nga 1 shkurt, një koleksion i ri i rrobave të notit Nike Victory Swim do të shfaqet në dyqanet Nike në të...

Parandalojeni rënien e flokëve me këto metoda natyrale

Rënia dhe problemet me dendësinë e flokëve, janë disa probleme shumë të shpeshta, të cilat i prekin zakonisht femrat. Përtej trajtimeve mjekësore, pamja e flokëve...

Moda e fjalës së fundit: Dizajnerja Lejla Feta sjell koleksion me motive tradicionale

0
Dizajnerja Lejla Feta edhe kësaj here vjen me modele unike te cilat i përmbushin kërkesat e klientëve deri në detaje, duke skalitur në material...

Shpëtimtari i lëkurës së thatë: mos përtoni, përbërësit i keni në shtëpi

Kur afrohet moti i ftohtë, i pari sitëm organesh që reagon është lëkura. Njerëzit që kanë lëkurën e thatë shpeshherë ankohen për tharje të...

Një produkt, 15 përdorime: Ja pse një kuti vazelinë duhet të lihet pranë

0
Ky eshte një produkt i vetëm, por mund t’u japë fund më shumë se 20 problemeve tuaja të përditshme. Po flasim për Vaseline e...

Jo vetëm në kuzhinë, ja ku gjen përdorim soda e bukës

0
Përveç përdorimeve në kuzhinë, soda e bukës gjen përdorim edhe në vende të tjera. Ajo mund të përdoret për të hequr erërat e këqija...

Tre arsye shëndetësore pse duhet të largoni peshën e tepërt nga beli

0
Fatkeqësisht kilet e tepërta tek barku nuk është vetëm një problem që i përket pamjes. Mjekët e konsiderojnë si një nga shqetësimet më të...