I thani rrobat në radiator? Ja përse është njëra ndër gjërat më të rrezikshme...

0
Në lokalet në të cilat thahen rrobat e lara me detergjent dhe me zbutës është konstatuar numër i lartë i kimikateve të cilat janë...

Flokët e lagura ju sëmurin dhe ushqimi në darkë ju shëndosh… Ja mitet e...

0
Çdo njeri ka marrë paralajmërime nga mamaja para se të dalë nga shtëpia, sidomos për të ftohurën. Ekzistojnë disa mite që njerëzit i besojnë...

Studim: Vaji i kokosit është më i mirë se çdo pastë e dhëmbëve

0
Një studim i kryer së fundmi në Institutin Athlone ka dëshmuar se vaji i kokosit është produkti më i mirë mes vajrave natyral që...

Eau de Toilette, Eau de Parfum: Ku qëndron ndryshimi?

0
Shishet e parfumeve lexojnë sa Eau de Toilette, sa Eau de Parfum. Mirëpo ku qëndron ndryshimi? Ajo çfarë përcakton shishet e parfumeve është përqëndrimi i...

Vjeshtë dhe shami, kjo stinë është kaq e dashur (Foto)

0
Vjeshta është në kulmin e saj dhe moti i mirë që po mban ditët e fundit e shton dëshirën për shëtitje dhe shfrytëzim maksimal...

E vetmja shampo që s’duhet të përdorni kurrë, nëse doni flokë të dendur

0
Shampot, sado të nevojshme të jenë, mund të përmbajnë përbërës dhe kimikate të dëmshme. Madje, disa formula mund të shkaktojnë irritim dhe rënie të...

Bima e kënasë dhe përdorimi i saj për shëndetin e flokëve

0
Produktet e Lindjes, preferenca e femrave Gjithmonë e më shumë femrat po preferojnë të përdorin produktet kozmetike dhe trajtime që e kanë origjinën nga vendet...

Plakja dhe dëmtimi në lëkurën e fytyrës, ja kombinimi i gabuar

0
A e dini se çdo ditë me veprimet tona rutinë, ne jo vetëm e dëmtojmë lëkurën por i nxisim asaj edhe plakjen e parakohëshme? ...

Disa keshila lidhur me bukurinë të cilat ja vlenë ti konsideroni

0
Ka disa keshila lidhur me bukurine te cilat ja vlene te mos i anashkaloni. Listes se gjate i prine ajo se kafen duhet ta pini...

Ushtrimet e duhura për ta hequr “mjekrën e dyfishtë”

0
Askush nuk e dëshiron një mjekër të dyfishtë, por shumë prej nesh kane atë. Edhe njerëzit të cilët nuk janë në mbipeshë! Nëse ju keni...