“Snapchat-i i ka fajet për rritjen e operacioneve plastike”

0
‘Sëmundja e Snapchat-it’ bëri që biznesi i kirurgjisë plastike të ketë rritje masive vitin që shkoi, pasi një numër gjithnjë e më i madh...

Erdhi pranvera! Ja çfarë duhet të ‘zhdukni’ nga gardëroba

0
Gardëroba juaj është padyshim e mbushur me gjëra apo veshje të cilat prej vitesh janë harruar dhe vetëm kur pastroni apo sistemoni dollapët ‘kujtoheni’ për to....

Disa nga vetitë kuruese të Aloe Verës

0
 Nuk është hera e parë që dëgjojmë për vetitë shumta të bimës së aloe verës. Kjo bimë,e cila përdorej për produktet e bukurisë edhe nga Kleopatra...

Çfarë nuk bën të pastrohet me sodë bikarbonati

0
Edhe pse është shumë e dobishme, shikoni se si soda e bikarbonatit nuk është zgjedhje e mirë me rastin e pastrimit Edhe pse për shkak të...

Sekretet antike të bukurisë që mund t’i aplikoni edhe sot

0
Gratë janë përpjekur të duken bukur qysh nga kohërat e lashta. Më poshtë ju sjellim disa nga sekretet që janë treguar të suksesshme qysh para shumë shekujsh,...

Kujdes çfarë mbathni – këto këpucë ua dëmtojnë këmbët (FOTO)

0
Një person mesatarisht ec 245 deri në 295 kilometra në vit. Për këtë arsye duhet të gjeni këpucë të përsosura dhe të rehatshme për këmbët...

Kunata e Tony Blair në Kosovë, tregon një rrëfim interesant për konvertimin në islam

0
Me një rrëfim mjaft interesant për jetën, për herë të parë në Prishtinë ka ardhur Lauren Booth, ish gazetare e njohur në BBC dhe...

Bora shkakton vonesa në Aeroportin “Adem Jashari”

0
Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ka pasur vonesa në disa fluturime, edhe pse momentalisht është i hapur për aterrim. Këtë e ka bërë të ditur,...

Çfarë ndodh kur në rrobalarëse të mbushur plot fusni edhe një copë folie alumini:...

0
Larja e rrobave nuk është nga punët e preferuara të grave, pasi çdo ditë rrobat bëhen pis, shporta është plot, rrobalarësja plot, pra tharje, hekurosje –...

Produktet kozmetike prej të cilave duhet të kemi kujdes

0
Shpeshherë kur përdorim produktet kozmetike interesohemi vetëm për pjesën a do dukemi bukur, pa menduar nëse ato kanë efekte negative në shëndet. Një pjesë ...