Veshja Konservatore është trendi i ri

0
Veshjet që mbulojnë pjesët më të mëdha të trupit janë një trend në rritje në mbarë botën, e jo vetëm në vendet e Lindjes. Moda...

Këshilla për ushqyerjen gjatë ciklit menstrual

0
Humbja e gjakut do te thote oksigjenim me te paket te qelizave te trupit, dmth lodhje me te madhe se zakonisht per te njejten...

Përdorimi i paracetamolit në shtatzëni shkakton këtë problem te fëmijët

0
Konstatimet nga një studim i ri i kanë nxitur autorët e saj të sugjerojnë se mund të ketë arsye për ta kufizuar përdorimin e...

3 trajtime bukurie me uthull molle që do të ndryshojnë totalisht trupin dhe fytyrën...

0
Uthulla e mollës njihet si lëngu magjik ishëndetit të mirë dhe mirëqenies. Nëse mendoni se uthulla e mollës e ka vendin në kuzhinë, diku...

Gratë me shami në Shqipëri tregojnë çfarë do të thotë për to mbulesa (Video)

0
Shamia për mua është... Ky spot është realizuar para 1 viti me rastin e Ditës Botërore të Mbulesës. 1 shkurti është dita botërore e mbulesës fetare...

Kombinimi i veshjes nënë-bijë për gratë me shami

0
Veshjet e njejta per nënat dhe bijat janë bërë trend i kohës. Dukja me të vërtetë është e shkëlqyeshme, dhe fustanat mund të qepen...

3 trajtime natyrale që shërojnë lëkurën pas depilimit me brisk

0
Në qoftë se depilimi me dyll, pe, makinë depiluese apo trajtimi me lazer ju duken të papërshtatshme për llojin tuaj të lëkurës, janë të...