Pavarësisht humbjes së shikimit boshnjaku realizon makete të xhamive

0
Mufid Kozlic, në qytetin Zenica në Bosnje dhe Hercegovinë, i cili fillimisht ka humbur aftësinë e shikimit në njërin sy dhe më pas në...

Ja sa u shit ora e xhepit e Sulltan Abdülhamid II

0
Një orë e artë xhepi që i përkiste Sulltan Abdülhamid II, u shit për 1.1 milion Lira (180,000 dollarë) në një ankand në Stamboll. Ora...

Holanda i kthen Etiopisë kurorën e shekullit 18-të

0
Holanda i ka rikthyer Etiopisë një kurorë solemne, që dyshohet e vjedhur dhe që i përket shekullit të 18-të, raporton Anadolu Agency (AA). Kryeministri i...

Njeriu më i paguar nga YouTube? Një 8-vjeçar!

0
Një 8-vjeçar që vlerëson lodrat në YouTube është zgjedhur nga Forbes si fituesi më i madh i platformës për 2019. Ryan Kaji, kanali i të...

Seriali turk “Ertugrul”, shkas pranimi i islamit per dy meksikanë (Video)

0
Mediat turke lëshuan një klip interesant në fund të muajit të kaluar , ku nga ambientet e Shoqërisë Myslimano-Amerikane (MAS) në Los Angeles, dy...

Kryeministri holandez: ja pse e përdor biçikletën në punë

0
Kryeministri Hollandez Mark Rutte shpjegoi pse shkon në punë me biçikletë. “Unë nuk kam hipur në biçikletë për dhjetë vjet. Në dy vitet e fundit...

Përfundon numërimi i votave të diasporës, ky është rezultati

0
Janë numëruar 4551 mijë vota të diasporës. Tabela e përgjitshme. LVV – 2083 LDK – 1053 PDK – 555 AAK,PSD – 281 NISMA – 187

Sinead O’Connor pasi kthehet në myslimane, shfaqet në emision dhe këndon me shami

0
Kengetarja Sinead O’Connor pasi u kthye në myslimane në muajin tetor, doli ne skene me veshje islame e shoqëruar nga djali i saj. Këngëtarja 52-vjeçare...

Amerikanët besojnë se UFO-t ekzistojnë: Është një komplot qeveritar

0
33% e të intervistuarve thonë se alienët e vizitojnë tokën me anije kozmike, e 70% janë të bindur se ekziston një komplot qeveritar. Ky është...

Mijëra shqiptarë pushime në Turqi, këtë verë 11% më shumë se në vitin 2018

0
Turqia vijon të kryesojë si destinacioni turistik më i zgjedhur nga shqiptarët. 7 020 shqiptarë më shumë kanë shkuar për të pushuar në territorin turk...