Rekordi, çan 51 shalqin me kokë në 1 minutë – VIDEO

0
Në botë ekzistojnë sporte e rekorde nga më të ndryshmit, e shumë janë të çuditshëm. Një prej tyre është edhe rekordi i vendosur nga pakistanezi...

Bora nuk ndal fëmijët të stërviten në karate

0
Fëmijët e moshës ndërmjet gjashtë dhe 18 vjeçe në Penjaween të Irakut, seancat stërvitore në karate i bëjnë në ambient të hapur...

Shembull mbreselenes i humanitetit

0
Një shoqatë turke dërgoi dhurata për fëmijët në Sudan. Në video shihen pamje jashtëzakonisht mbresëlënëse tek fëmijet kur ata pranuan dhurat. Ndonjëher fëmijët tonë nuk...

Ja si mund t’i ruani lulet në shtëpi

0
Të gjithë duan që lulet e tyre të duken bukur. Por shpesh ndodh që atyre iu mungon kujdesi i duhur – harroni t’i ujitni apo...

Seriali turk “Ertugrul”, shkas pranimi i islamit per dy meksikanë (Video)

0
Mediat turke lëshuan një klip interesant në fund të muajit të kaluar , ku nga ambientet e Shoqërisë Myslimano-Amerikane (MAS) në Los...

Të fluturosh me erën, aventura e dy meteorologëve amerikanë

0
Meteorologët amerikan Mike Dorfman dhe Tom Padham janë rikthyer sërish në Malin Washington, në New Hampshire, për të fluturuar. Ashtu si...

RTSH bën gabime skandaloze, transmeton këngët çetnike të Cecës

0
Autoriteti i Media Audiovizive (AMA), i ka tërhequr vërejtje Radio Televizionit Publik Shqiptar, për transmetimin e këngëve të këngëtares serbe, Ceca.

Pushimet “Hallall” ja si dhe ku mund ti gjeni “pushimet e ëndërrave”

0
Është hapur së fundmi një faqe e re në internet për udhëtarët muslimanë, e cila përfshin një bazë të dhënash të restoranteve hallall dhe...

Çmimi i një filxhani kafeje përreth botës

0
Sipas të dhënave amerikanët janë konsumuesit më të mëdhenj të kafesë. Gati 65 për qind e të rriturve konsumojnë të paktën një filxhan...

Turqi, vallëzimet në ajër që të lënë pa frymë

0
Në krahinën turke të Samsunit po mbahet festivali i sporteve ekstreme "Falcon Fest". Në ditën e katërt të tij, kërcyesit "base" bënë një shfaqje...