Truqe për organizim në banesa të vogla – Funksionojnë aq mirë (Foto)

0
Gjetja e një vendi për ruajtjen e gjërave, sidomos në apartamente të vogla, është me të vërtetë e vështirë - raftet e ndryshme zakonisht...

Fushata më e bukur që ka ndodh ndonjëherë (Video)

0
  Me te filluar fushata, ka filluar edhe "infektimi" nga propagandat parazgjedhore, te cilat shpesh dijne te behen te merzitshme. Lidhur me fushatat parazgjedhore ne Kosove,...

E gjeni çfarë fshihet në xhungël? (Foto)

0
Kohët e fundit publikohen lojëra të ndryshme në internet, për syrin dhe mendjen. Një ndër lojërat e populluara është “gjej çfarë është fshehur”. Po ju...

Filmi “Gjyshi i vetmuar” po e emocionon tërë botën

0
Njerëzit e moshuar, sidomos kur jetojnë vetëm, mund të ndihen të lënë pas dore, sepse të gjithë janë shumë të zënë me jetën e...

Aty ku kafja u shërbehet sikur të ishit vet mbreti! (Video)

0
Kafja është një prej pijeve më të preferuara, e cila shërben jo vetëm si pije për të zgjuar trurin dhe aktivitetin, por edhe si...

Në këtë vend fliten më së shumti gjuhë të huaja

0
Teksa rriteni, ju mund të dëgjoni njerëz duke folur gjuhë të ndryshme në vendin ku jetoni. Ndoshta dy, ndoshta më shumë gjuhë, mund të...

Hoxhallarët në emisionin argëtues, aty edhe Shefqet Krasniqi (Foto)

0
Emisioni Super Sfida, i cili transmetohet në RTK, në vijim do të ketë një befasi për publikun, pasi musafIrët nuk do të jenë të...

Për herë të parë, një finaliste me hixhab në Miss Anglia 2018

0
Një nga 50 finalistet e Miss Anglia 2018, është edhe 20-vjeçarja Sara Iftekhar nga Huddersfield (Britani e Madhe). Ajo do të garojë për kurorën...

Blerina Kllokoqi-Rugova dikur e bëri Thaçin lepurosh, ai sot e dekoroi dhe më pas...

0
Blerina Kllokoqi-Rugova, dizenjatorja kosovare, por edhe reja e ish-Presidentit Ibrahim Rugova kishte zgjedhur që vitin 2018 t’ua uronte ndjekësve të saj në...

Çka nëse personazhet e filmave Dizni do të ishin musliman? (Komike)

0
Shumica prej nesh jemi rritur me filmat e animuar nga Dizni, të tranmetuar rrallë në TV, apo të blerë edhe më rrallë në kasetat...