Sinead O’Connor pasi kthehet në myslimane, shfaqet në emision dhe këndon me shami

Kengetarja Sinead O’Connor pasi u kthye në myslimane në muajin tetor, doli ne skene me veshje islame e shoqëruar nga djali i saj.

Këngëtarja 52-vjeçare kishte veshur një fudtan modest ngjyrë të kuqe të çelur të cilën e kishte kombinuar me hixhab – shami. Ajo u shfaq mbrëmë në “The Late Late Show” në RTE One në Dublin.

Sinead nuk u ndje inferiore por kendoi hitet e saj e shoqeruar nga orkestra, ndersa reagimet ne rrjete sociale ishin te pabesueshme. /Mesazhi/