Finalja e Europa League: Frankfurt – Rangers, formacionet e mundshme

0
Sonte do të luhet finalja e Europa League në mes të Frankfurtit dhe Rangersit. Të dyja skuadrat, pas një ecurie fantastike deri në këtë fazë,...

Liverpooli është vetëm një pikë prapa Man Cityt në garën për titull

0
Ka përfunduar ndeshja në mes të Liverpoolit dhe Southamptonit e vlefshme për xhiron e 37 të Premier League. “Të Kuqtë” fituan 2-1 në “St. Mery...

Zyrtare: Arbër Zeneli nënshkruan kontratë të re me Reims

0
Arbër Zeneli ka rinovuar kontratën me klubin e tij aktual, Reims deri në vitin 2025. Lajmin e ka konfirmuar klubi francez, përmes një njoftimi në...

Karim Benzema është shpallur lojtari më i mirë francez

0
Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është shpallur lojtari më i mirë francez – që luan në ligat e tjera (jashtë Francës). Benzema po kalon...

Vetëm nga një pikë për Real Madridin, Barcelonën dhe Atleticon

0
Real Madridi i ka ndarë pikët me Cadizin në kuadër të javës së 37-të në La Liga, pasi ndeshja përfundoi 1-1. Pas vetëm pesë minutash...

Milani vë njërën dorë mbi trofe – Rossonerët shpresojnë tani në disfatën e Interit

0
Milani ka triumfuar në mënyrë spektakolare ndaj Atalantës me rezultat 2-0 në takimin që u luajt në kuadër të javës së 37-të në Serie...

Liverpool fitues i Kupës FA

0
Liverpool ka arritur të fitojë me penallti ndaj Chelsea. Përfundon ‘drama’ në ‘Wembley’, me fitues Liverpoolin, të cilët ia dhurojnë trofeun e parë të Kupës...

Përfundon sezoni 2021/22 në Bundesliga – Stuttgart shpëton në xhiron e fundit dhe Hertha...

0
Ka përfunduar edicioni 2021/22 në elitën e futbollit gjerman Bundesliga me disa rezultatet mjaftë befasuese në xhiron e fundit. Kampionët e ri të Gjermanisë, Bayern...

Interi nënshtron Juventusin dhe fiton Kupën e Italisë

0
Interi e ka mposhtur Juventusin në Stadio Olimpico të Romës (4-2) për t’iu gëzuar trofeut të Kupës së Italisë. Rezultati u zhbllokua pas gjashtë minutash...

Atletico Madrid fiton në udhëtim dhe siguron një vend në Ligën e Kampionëve për...

0
Atletico Madrid ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në kuadër të xhiros së 36-të në La Liga. Skuadra madrilene ka triumfuar në udhëtim te...