Finalja e Ligës së Kombeve Spanjë – Francë, formacionet e mundshme dhe parashikimi i...

0
Spanja dhe Franca do të zhvillojnë sonte (e dielë) duelin interesant në finalen e Ligës së Kombeve. Franca e cila vjen në finale pas...

Shqipëria mposht Hungarinë, renditet e dyta në grup

0
Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur sërish të mposht Kombëtaren e Hungarisë, këtë herë si mysafir. “Kuq e Zinjtë” triumfuan me rezultat minimal 0 – 1,...

Anglia “demolon” Andorrën, fitojnë edhe Zvicra, Polonia dhe Austria

0
Kanë përfunduar disa ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës. Anglia ka shënuar fitore të thellë si mysafir i Andorrës duke shënuar...

Formacionet zyrtare: Hungari – Shqipëri

0
Kombëtarja e Shqipërisë do mundohet të arkëtojë pikët e plota te Hungaria, me shpresën për kualifikimin në Kampionat Botëror. “Kuq e Zinjtë” kanë gjasa...

Kosova mposhtet në udhëtim nga Suedia

0
Kombëtarja e Suedisë ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Kombëtares së Kosovës. Suedezët ashtu si në “Fadil Vokrri”, fituan prapë me rezultat 3...

Media suedeze: Ndaj Kosovës pritet të jenë rreth 45 mijë tifozë në stadium

0
Suedia dhe Kosova do të përballen sonte në Friends Arena në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katari 2022’. Kjo do të jetë ndeshja e...

Interi ka gati dy përforcime në merkaton e dimrit

0
Gjiganti italian duket se nuk ëshë i kënaqur me fondin e futbollistëve që ka aktualisht. Skuadra e Interit po mendon të përforcohet në merkaton e...

Shqipëria synon të vazhdojë “ëndërrën” përballë Hungarisë, formacionet e mundshme

0
Kuqezinjtë do të zhvillojnë sonte një ndeshje pothuajse vendimtare për fatin e tyre. Shqipëria do të jetë mysafire e Hungarisë në sfidën që luhet nga...

Kosova përballet me Suedinë

0
Kombëtarja e Kosovës sonte duke filluar nga ora 18:00 do të zhvillojë ndeshje si mysafire kundër Kombëtares së Suedisë në stadiumin “Friends Arena”. Kjo përballje...

Kosovë – Gjeorgji, dalin në shitje biletat

0
 Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se shitja e biletave për ndeshjen kualifikuese të Botërorit 2022, Kosovë – Gjeorgji, e cila zhvillohet më...