Haxhi Krasniqi rikthehet furishëm, shënon fitore ndaj Stanislas Eschner

0
Haxhi Krasniqi është rikthyer me fitore në ring, duke e mposhtur boksierin çek, Stanislas Eschner. Boksierit nga Juniku, i janë dashur vetëm gjashtë raunde për...

Ekipi i xhudos testohet për Covid-19, së shpejti niset për Turqi

0
Ekipi i Xhudos së Kosovës ka rezultuar negativ në testin për Covid-19. Këtë lajm e ka bërë të ditur Dirtan Kuka, i cili ka bërë...

Arrihet marrëveshja mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për përballjen e shumëpritur

0
Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë arritur marrëveshja për dy përballje, aty ku do të përcaktohet kampioni i unifikuar në peshat e rënda. Boksierët britanikë...

FHK ka një thirrje për hendbollistët në diasporë

0
Federata e Hendbollit të Kosovës ka lëshuar një thirrje për hendbollistët kosovarë në diasporë.FHK ka lëshuar një komunikatë të rëndësishme, e cila i drejtohet...

Habibi në lot, lutje Allahut: Babai dhe më shumë se 20 familjarë, me koronavirus

0
I tronditur dukshëm, Habib Nurmagomedov (Khabib) postoi një video në Instagramin e tij në të cilin komentoi buletinin shëndetësor të babait të tij Abdulmanap. “Ditët...

Boksierët ende në karantinë, kërkojnë të largohen nga aty

0
Kombëtarja e Kosovës në boks ka mbetur ende në karantinë edhe pse ka kaluar afatin prej 12 javës sa ishte në fillim. Këtë e kanë...

​A ekziston mundësia që Kosova të përjashtohet nga garat ndërkombëtare? Flet sekretari i KOK-ut

0
Kosova ende nuk e ka Agjencinë Kosovare për Anti-Doping, as pas gjashtë vjetësh prejse është anëtarësuar në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar apo katër vjet pas...

Skitaret kosovare fitojnë medalje në garën e Turqisë

0
Lirika Deva dhe Elena Hoxha shkëlqyen në garën e skitarisë, të mbajtur gjatë fundjavës në Turqi. Skitaret kosovare, Lirika Deva dhe Elena Hoxha kanë fituar...

Ekipi i xhudos së Kosovës në pullën postare të Japonisë

0
Sukseset Majlinda Kelmendit dhe ekipit të xhudos së Kosovës, janë shndërruar në frymëzim për shumë vende të botës. Ky ekip, një respekt të jashtëzakonshëm ka...

Distria Krasniqi e artë në Paris

0
Xhudistja Distria Krasniqi, është fituese e Grand Slam-it të Parisit në kategorinë -52 kilogramë. Ajo përballë kishte italianen Giuffrida Odetta. Krasniqi e fitoi me anë të...

Presidenti ukrainas: Aneksimi rus është i pavlefshëm

0
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka nënshkruar një dekret që shpall të pavlefshëm aneksimin e pjesëve të Ukrainës nga Rusia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas dekretit,...