Distria Krasniqi në finale të Grand Slamit, Nora Gjakova lufton për të bronztën

0
Distria Krasniqi ka siguruar medalje në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Paris të Francës. Ajo në kategorinë -52 kilogramë shënoi fitore në...

Nora Gjakova pëson disfatë në çerekfinale, tani lufton për të bronztën

0
Xhudistja kosovare Nora Gjakova i humbi shpresat për ta fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 57 kilogramë në Grand Slamin e Parisit,...

Nora mposht edhe francezen Kneto me Ippon

0
Nora Gjakova ka arritur që ta mposht francezen Priscilla Gneto. Gjakova edhe pse ishte në disavantazh me pikë, ka arritur që ta mposht Gneton me...

Distria i afrohet medaljes në Paris, siguron gjysmëfinalen

0
Distria Krasniqi ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Slamit të Parisit. Xhudistja Distria Krasniqi ka fituar luftën e vështirë kundër xhudistes nga Japonia, Al Shishime,...

Lewis-Latifi, orari i meçit debutues për Ilirin ne divizionin e peshave te renda

0
lir Latifi do të debutoj sonte në peshat e rënda në UFC. Sportisti nga Kosova për herë të parë do të garoj në pesha të...

Eliminohet Laura Fazliu

0
Xhudistja e re Laura Fazliu, është eliminuar në raundin e dytë në Grand Slamin e Parisit. Fazliu është mposhtur me ippon nga xhurisjta koreane, Ju...

Edhe Nora Gjakova fiton betejën e parë në Paris, kalon në rundin e tretë

0
Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, i ka ndjekur hapat e bashkëkombëseve të veta, Distria Krasniqit dhe Laura Fazliut, duke e nisur rrëgutimin në Grand Slamin...

Distria merr fitoren e parë në Paris

0
Distria Krasniqi e ka fituar luftën e parë në ‘Grand Slamin’ e Parisit. Xhudistja nga Kosova në sfidën e parë ka mposhtur garuesen nga Algjeria,...

Nadal e mposht Carrenon për të kaluar në 1/8 e finales

0
Tenisti numër një i botës, Rafael Nadal, e mposhti me lehtësi bashkëkombësin e tij spanjoll Pablo Carreno Bustan në tri sete radhazi, për ta...

Rikthim triumfues i McGregor, e përgjak kundërshtarin dhe triumfon pas 40 sekondave

0
Vetëm 40 sekonda i kanë mjaftuar Conor McGregor për të mposhtur Donald “Cowboy” Cerrone në eventin UFC0-246, zhvilluar mëngjesin e sotëm në Las Vegas,...