Anulohen garat në të gjitha kategoritë seniore për sezonin 2019/2020 në basketboll

0
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) duke i parë zhvillimet...

Bordi i FBK-së miraton udhëzuesin e ri për organizimin e Final 8 dhe Superkupën...

0
Bordi i Federatës Basketbollit të Kosovës (FBK) së fundi i ka miratuar dy dokumente shumë të rëndësishme.Bëhet fjalë për Udhëzuesin e Ri për Organizimin...

Trajneri i Kosovës: Kjo është sfidë globale, duhet të qëndrojmë të bashkuar

0
Pandemia Covid-19 ka prekur shtetet anekënd Evropës dhe botës, duke bërë që të anulohen apo të shtyhen ngjarjet sportive. Megjithatë, në këto momente kërkohet kujdes...

Anulohet stinori në Superligën e Kosovës në basketboll

0
Stinori në Superligën e Kosovës në basketboll në konkurrencën e meshkujve dhe femrave është anuluar tërësisht dhe nuk do të shpallen kampionët. Ky vendim është...

FIBA pezullon ndeshjet e basketbollit nga shkaku i koronavirusit

0
Të gjitha garat e basketbollit të Federatës Ndërkombëtare të Basketbollit (FIBA) që nga e premtja pezullohen për shkak të koronavirusit, njoftoi sot federata, raporton...

Shtyhet aktiviteti i parë sportiv në Kosovë, shkak koronavirusi

0
Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të Reja (YDF) të FIBA...

Kosova mposht edhe Luksemburgun

0
Kosova ka hedhur një hap të rëndësishëm për të kaluar në raundin e parë të kualifikimeve për Botërorin 2023, pasi ka mposhtur Luksemburgun 84-80. Ndeshja...

Kupa e Botës 2023: Kosova luan kundër Luksemburgut – ‘Dardanët’ synojnë fitoren e radhës

0
Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të ketë sonte testin e radhës. Në rrugëtimin drejt Kupës së Botës 2023, në fazën parakualifikuese, Kosova do të luajë ndeshjen...

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Kosovë – Islandë

0
Sot ka filluar shitja e biletave për ndeshjen mes ekipit kombëtar të Kosovës ne basketboll dhe Islandës, e cila është ndeshje parakualifikuese për Botërorin...

Derrik Jones fiton spektaklin e ngulitjeve në NBA, nderohet Koby Bryant

0
Një nga garat më interesante në “NBA All Star” është edhe ajo e ngulitjeve. Në United Center yjet si Pat Connaughton, Aaron Gordon, Dwigt Howard...

Liverpool fiton pa telashe ndaj Rangers

0
Liverpool është kthyer te fitorja në Champions League. Skuadra e Liverpool ka marrë tri pikë të reja në grupin e saj, duke mposhtur skuadrën e...