Gjermania mposht Serbinë, fiton Kampionatin Botëror në basketboll

0
Gjermania ka fituar Kampionatin Botëror në basketboll, duke mposhtur në finale Serbinë me rezultat 83-77. Në një ndeshjen të fortë dhe shpesh dramatike, gjermanët ishin...

Kosova pret Danimarkën, Dardanëve i nevojitet fitorja me plus shtatë pikë diferencë

0
Kosova sot (e shtunë) përballet me Danimarkën, në njërën nga sfidat më të rëndësishme në vitet e fundit në basketboll. Dardanët duhet të fitojnë me...

Kosova – Danimarka, bileta e fundit drejt kualifikimeve për Eurobasket 2025

0
Ka mbetur vetëm një vend në kualifikimet e FIBA ​​EuroBasket 2025, pasi Bullgaria dhe Sllovakia siguruan biletat e tyre të mërkurën. Bileta finale do të...

Kosova “shkatërron” Zvicrën

0
ërfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka arritur të mërkurën mbrëma fitoren më të madhe deri më tani. Në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren, Kosova...

Kosova fiton me 50 pikë dallim ndaj Maltës

0
Të mërkurën në Prishtinë ka nisur Kampionati Evropian i Basketbollit për grupmoshën U16. Bëhet fjalë për Divizionin C, që është niveli i tretë kontinental...

Kosova me 5 Kombëtare në garat ndërkombëtare gjatë verës

0
Përfaqësueset e Kosovës në basketboll do të jenë aktive gjatë verës. Rrugëtimin e para në Shkup e fillon Kosova U20 te meshkujt nga 7...

KB Peja kampion i Kosovës në basketboll

0
KB Peja është kampion i ri i Kosovës në basketboll. Pejanët mposhtën Trepçën në ndeshjen e pestë finale të play-offit, me rezultat 91-93 (17-21; 17-15;...

Peja fiton ndaj Trepçës, Kampioni mësohet në Mitrovicë

0
Peja e ka fituar ndeshjen e katërt finale përballë Trepçës. Pejanët fituan në Karagaq me rezultat 87-83 në një ndeshje që e dominuan nga fillimi. Me...

Peja për të barazuar rezultatin, Trepça kërkon fitoren e titullit

0
Ethet e finales rriten dhe adrenalina shkon në maksimum. Finalet e “Play-off”-it pritet të dhurojnë edhe një super sfidë ndërmjet Pejës dhe Trepçës. Momentalisht mitrovicasit...

​Peja shkatërron Trepçën në “Karagaç”

0
Peja është treguar skuadër shumë e fortë në ndeshjen e dytë finale ndaj Trepçës, në ballafaqimin e zhvilluar në palestrën “Karagaç”, në Pejë. Që nga...