Derrik Jones fiton spektaklin e ngulitjeve në NBA, nderohet Koby Bryant

0
Një nga garat më interesante në “NBA All Star” është edhe ajo e ngulitjeve. Në United Center yjet si Pat Connaughton, Aaron Gordon, Dwigt Howard...

Kupa e Botës: Kosova publikon listën për dy ndeshjet para-kualifikuese

0
Është publikuar lista e gjerë e basketbollistëve të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet para kualifikuese për botërorin e vitit 2023. Në një konferencë për...

Kupa e Botës 2023: Kosova luan kundër Luksemburgut – ‘Dardanët’ synojnë fitoren e radhës

0
Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të ketë sonte testin e radhës. Në rrugëtimin drejt Kupës së Botës 2023, në fazën parakualifikuese, Kosova do të luajë ndeshjen...

Tifozët turq kundër Serbisë: “Serbia është Kosovë”

0
Tifozët turq kanë dal haptazi kundër Serbisë në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Nëse vazhdimisht jemi mësuar t’i shohim serbët dhe tifozë të shumë...

Identifikohen tetë viktimat e aksidentit fatal të Kobe Bryant

0
Helikopteri me të cilin po udhëtonte basketbollisti Kobe Bryant, fluturoi në mjegull përmes Los Angeles u rrëzua të dielën duke lënë të vrarë 9...

Michael Jordan dhuron 100 milionë dollarë për luftën kundër racizmit

0
Legjenda amerikane e basketbollit Michael Jordan, së bashku me markën Jordan që shet produkte me logon e tij, do të dhurojnë 100 milionë dollarë...

Arrihet marrëveshja historike – Kosova dhe Shqipëria me ligë të përbashkët në basketboll

0
Është zyrtarizuar marrëveshja historike mes Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe Federatës së Basketbollit të Shqipërisë. Kosova dhe Shqipëria nga sot do të kenë një...

Njihuni me transferimin e fundit të Z Mobile Prishtinës

0
Z Mobile Prishtina ka siguruar shërbimet e një basketbollisti shumë cilësor. Skuadra nga kryeqyteti i Kosovës, po vazhdon të përgatitet për pjesën e dytë të...

Bordi i FBK-së miraton udhëzuesin e ri për organizimin e Final 8 dhe Superkupën...

0
Bordi i Federatës Basketbollit të Kosovës (FBK) së fundi i ka miratuar dy dokumente shumë të rëndësishme.Bëhet fjalë për Udhëzuesin e Ri për Organizimin...

Mekaj operohet me sukses: Do të kthehem së shpejti

0
Basketbollisti i KB Rahoveci, Leonard Mekaj, është operuar me sukses. Mekaj ka pësuar një dëmtim gjatë finales së Superkupës, në ndeshjen kundër Sigal Prishtinës. Si pasojë...