Peja për të barazuar rezultatin, Trepça kërkon fitoren e titullit

0
Ethet e finales rriten dhe adrenalina shkon në maksimum. Finalet e “Play-off”-it pritet të dhurojnë edhe një super sfidë ndërmjet Pejës dhe Trepçës. Momentalisht mitrovicasit...

Sonte zhvillohet takimi Kosovë-Slloveni

0
Kosova takohet sonte me Slloveninë në Grupin E të eliminatoreve për Kampionatin evropian në basketboll. Kosova është e gatshme për ta shkruar historinë me fillimin...

Shqipëria pëson humbje të rëndë prej Malit të Zi

0
Shqipëria regjistroi humbjen e dytë radhazi për kualifkueset e Eurobasket. Ndeshja e parë u humb ndaj Gjeorgjisë, ndërsa e dyta sot kundër Malit të Zi....

Kosova – Danimarka, bileta e fundit drejt kualifikimeve për Eurobasket 2025

0
Ka mbetur vetëm një vend në kualifikimet e FIBA ​​EuroBasket 2025, pasi Bullgaria dhe Sllovakia siguruan biletat e tyre të mërkurën. Bileta finale do të...

Ndërpritet finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll

0
Është ndërprerë finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll mes KB Trepçës dhe KB Pejës. Teksa kishte mbetur vetëm një minutë pa mbaruar pjesa e...

Prishtina kërkon gjysmëfinalen, Vëllaznimi barazimin e serisë

0
Sigal Prishtina synon të siguroj sonte serinë gjysmëfinale në Superligën e Kosovës në basketboll. Prej orës 20:00 në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë, Prishtina përballet...

Anulohen garat në të gjitha kategoritë seniore për sezonin 2019/2020 në basketboll

0
Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) duke i parë zhvillimet...

Tifozët turq kundër Serbisë: “Serbia është Kosovë”

0
Tifozët turq kanë dal haptazi kundër Serbisë në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Nëse vazhdimisht jemi mësuar t’i shohim serbët dhe tifozë të shumë...

Trepça debuton me humbje në Ligën Ballkanike

0
Trepça ka debutuar me humbje në Ligën Ballkanike. Mitrovicasit kanë pësuar humbje në pallatin ‘Asllan Rusi’ kundër Tiranës me rezultat 78:66. Çereku i parë përfundoi me...

Sigal Prishtina fiton Kupën e Kosovës

0
Sigal Prishtina është fituese e kupës së Kosovës në Basketboll për vitin 2017. Skuadra kryeqytetase në finale mposhti Pejën me rezultat 77:66. Kjo ishte Kupa e...