Trepça mposht Sigal Prishtinën dhe fiton Kupën e Kosovës

0
Trepça është fituese e Kupës së Kosovës, duke mbrojtur trofeun e fituar vitin e kaluar. Mitrovicasit në finale mundën Sigal Prishtinën me rezultat 74:66...

Maqedoni – Kosovë, ja në sa ora do të fillojë ndeshja

0
Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e luan të shtunën (sot) nga ora 20:30 në palestrën "Boris Trajkovski" në Shkup. Përfaqësuesja e Kosovës në...

Java e 25-të, sot dy ndeshje interesante në Superligën e Basketbollit

0
Sot zhvillohen dy përballje interesante në Superligën e Basketbollit kosovar. Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 25-të të PrinceCaffe Superligës, shkruan IndeksOnline. Dy skuadrat prizrenase,...

Kosova mposhtet nga Qipro

0
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, është mundur me rezultat të thellë nga Qipro në ndeshje miqësore. Qipro ka arritur të mposht Kosovën me rezultat...

Katër skuadra kosovare në BIBL

0
Liga Ballkanike ka konfirmuar që katër skuadra do ta përfaqësojnë Kosovën në këtë edicion të kësaj lige. Një gjë e tillë është bërë e ditur...

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Kosovë – Islandë

0
Sot ka filluar shitja e biletave për ndeshjen mes ekipit kombëtar të Kosovës ne basketboll dhe Islandës, e cila është ndeshje parakualifikuese për Botërorin...

Trajneri i Trepçës, Gençoglu: Kjo fitore shkon për nënën Sadete, ia puthi duart fort

0
Skuadra e Trepçës është kualifikuar në finalen e madhe të play-offit të Superligës së Kosovës në basketboll. Trajneri i Trepçës, Engin Gençoglu ka dhënë tjetër...

Trepça fiton finalen e parë në “Minatorin” e zjarrtë

0
Skuadra e Trepçës ka shfrytëzuar përparësinë e terrenit vendas për ta fituar ndeshjen e parë të serinë finale të plejofit ndaj Pejës në Superligën...

Ndërron jetë Kobe Bryant, përfshihet në aksident fatal me helikopter

0
Basketbollisti i njohur amerikan, Kobe Bryant, ka vdekur pas një përplasje me helikopter. Sipas TMZ, ylli i NBA po udhëtonte me tre persona tjerë me...

Kosova zhvillon takimin e radhës me Lituaninë

0
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ndeshet sot me Ukrainën në terren neutral në Lituani. Kosova kërkon fitoren e parë në kualifikimet për “EuroBasket 2017”. Ekipi i...