Kosova fiton me 50 pikë dallim ndaj Maltës

0
Të mërkurën në Prishtinë ka nisur Kampionati Evropian i Basketbollit për grupmoshën U16. Bëhet fjalë për Divizionin C, që është niveli i tretë kontinental...

Kosova mëson kundërshtarët për parakualifikuesit për Eurobasket

0
Është hedhur shorti për Rrethin e Tretë Parakualifikues për FIBA Eurobasket 2025. Kosova ndodhet në Grupin H, së bashku me Zvicrën dhe Danimarkën. Dy ndeshje...

Kosova kërkon suksesin që i mungon gjatë

0
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të enjten fillon cikël të ri kualifikues. Prej orës 19:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, “Dardanët”...

Kosova përballet me Rumaninë për kualifikimet e “Eurobasket 2021”

0
Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll, të dielën më 24 shkurt 2019, do të përballët me Rumaninë  për kualifikimet e “Eurobasket 2021”. Ndeshja do të zhvillohet në Prishtinë...

Derrik Jones fiton spektaklin e ngulitjeve në NBA, nderohet Koby Bryant

0
Një nga garat më interesante në “NBA All Star” është edhe ajo e ngulitjeve. Në United Center yjet si Pat Connaughton, Aaron Gordon, Dwigt Howard...

Skuadrat e NBA braktisin Trumpin

0
Dikur ishin hotelet e preferuara për skuadrat e NBA-së, por pas përplasjes që ato patën me presidentin e Amerikës, Donald Trump, ekipet nisën një...

Shoshi humbet parakualifikimet e “Eurobasket 2021”

0
Njëri nga basketbollistët kryesorë të Kosovës, Lis Shoshi, është lënduar në ndeshjen e parë miqësore ndaj Shqipërisë dhe si pasojë do tëmungojë në takimet parakualifikuese “Eurobasket 2021”.  Shoshi është lënduar në krahun e djathtë, derisa mjekët kanë konstatuar se ai nuk do të jetë në gjendje të luajë në përballjet me Luksemburgun dhe Britaninë e Madhe, që zhvillohen nga 3 deri më 21 gusht.  Ai do të mungojë në parakualifikime, kurse gjendja...

Katër skuadra kosovare në BIBL

0
Liga Ballkanike ka konfirmuar që katër skuadra do ta përfaqësojnë Kosovën në këtë edicion të kësaj lige. Një gjë e tillë është bërë e ditur...

Peja triumfon në derbin e madh ndaj Sigal Prishtinës

0
Peja ka fituar superndeshjen kundër Sigal Prishtinës me rezultat . Në pjesën e parë Prishtina u tregua shumë e fortë, ku e fitoi këtë pjesë...

Peja fiton ndaj Trepçës, Kampioni mësohet në Mitrovicë

0
Peja e ka fituar ndeshjen e katërt finale përballë Trepçës. Pejanët fituan në Karagaq me rezultat 87-83 në një ndeshje që e dominuan nga fillimi. Me...