Kupa e Botës 2023: Kosova luan kundër Luksemburgut – ‘Dardanët’ synojnë fitoren e radhës

0
Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të ketë sonte testin e radhës. Në rrugëtimin drejt Kupës së Botës 2023, në fazën parakualifikuese, Kosova do të luajë ndeshjen...

KB Prishtina e fiton për të dytën herë radhazi Kupën e Kosovës

0
KB Prishtina e ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll për të dytën herë radhazi në kategorinë e femrave. KB Prishtina e fitoi Kupën e...

Tifozët e Trepçës djegin flamurin e Serbisë

0
Është tensionuar situata në ndeshjen e Kupës së Kosovës në basketboll. Derisa po luhej ndeshja mes Prishtinës dhe Trepçës, tifozët e kësaj të fundit kanë...

Kosova zhvillon takimin e radhës me Lituaninë

0
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ndeshet sot me Ukrainën në terren neutral në Lituani. Kosova kërkon fitoren e parë në kualifikimet për “EuroBasket 2017”. Ekipi i...

Shtyhet aktiviteti i parë sportiv në Kosovë, shkak koronavirusi

0
Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të Reja (YDF) të FIBA...

Ndërpritet finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll

0
Është ndërprerë finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll mes KB Trepçës dhe KB Pejës. Teksa kishte mbetur vetëm një minutë pa mbaruar pjesa e...

Trajneri i Trepçës, Gençoglu: Kjo fitore shkon për nënën Sadete, ia puthi duart fort

0
Skuadra e Trepçës është kualifikuar në finalen e madhe të play-offit të Superligës së Kosovës në basketboll. Trajneri i Trepçës, Engin Gençoglu ka dhënë tjetër...

Trepça fiton finalen e parë në “Minatorin” e zjarrtë

0
Skuadra e Trepçës ka shfrytëzuar përparësinë e terrenit vendas për ta fituar ndeshjen e parë të serinë finale të plejofit ndaj Pejës në Superligën...

NBA, Lanzo Ball thyen rekordin e Lebron James

0
Lojtari në ekipin e Los Angeles Lakers, Lanzo Ball, ka arritur të shënojë "triple-double" (dyfishor të trefishtë) në ndeshjen e ligës amerikane të basketbollit...